Výhody hliníkového prstenca


Hliníkový krúžok v skutočnosti obsahuje iné kovy, ako je železo, a preto by sa mali nazývať kolesá z hliníkovej zliatiny. Obyčajný železný a bežný hliníkový krúžok v porovnaní s tvrdosťou železného krúžku, tvrdosť je slabá, hliníkový krúžok je opačný, dobrá tvrdosť, ale húževnatosť je slabá. Takže vodič nájde ravages na ceste po devastácii, krúžok sa nezmenil, bude blízko k rýchlosti 100 km / h sa začalo pretrepať, hliník kruh, pretože to je razenie, obrys, kvalita váhy nie je presná, Výsledkom je nevyvážený moment zotrvačnosti a chvenia.

Hliníkový krúžok vo všeobecnosti neobsahuje vysokorýchlostný jitterový jav

S cieľom posilniť chladenie brzdového systému, ponechať veľa chladiacich otvorov, zatiaľ čo oslabenie pevnosti krúžku, robiť odolnosť proti nárazu, keď dopad poškodenia. Hliníkový kruh Ale nízke náklady na lisovanie je jeho hlavnou výhodou, v základných modeloch sú vybavené železom.

Hliníkový krúžok nie je vo všeobecnosti vysoký jav jitter fenomén, pretože to je liatie liatie, potreba odhaliť vnútornú dutinu, a embryo mimo otáčania, obrys a kvalita presnosť je vysoká, výsledky lepšej rovnováhy ako krúžok. A hliníkový krúžok s nízkou hmotnosťou, hliníkový kruh môže byť silnejší ako krúžok, ale aj na zrýchlenie vozidla s bodovým efektom.

Zmienka o hliníkových kolesách, som presvedčený, že mnohí ľudia najviac intuitívne dojem na svetlo a krásne, v skutočnosti okrem svetla, koleso z hliníkovej zliatiny tepla je dobré, táto veľká výhoda je často prehliadaná, na Xiaobian pohľad, chladenie z hliníkovej zliatiny Dobrá táto výhoda na zvýšenie bezpečnosti a zníženie nákladov na brzdenie pneumatík je najväčšou výhodou hliníkových kolies.

V skutočnosti výrobcovia kolies z hliníkovej zliatiny pri podpore výhod hliníkového prstenca sa dajú spomenúť ako "ľahké" a "dobré teplo", "svetlo" z najviac intuitívnej hmotnosti, hliníkový kruh spojený s hmotnosťou nákladu, nízkou hmotnosťou Teplo dnes, hliník Najväčšou výhodou "ľahké" je najznámejšie, "dobré teplo" táto výhoda je ignorovaná.

● bezpečný prvý hliníkový krúžok je teplo lepšie a bezpečnejšie

● chladiaci výkon z hliníkovej cievky je trojnásobok oceľového krúžku

Tepelná vodivosť hliníka je 167 W / mK, koeficient prestupu tepla ocele je 50 W / mK, W je teplo; M je hrúbka materiálu; K je teplota. Tepelná vodivosť je definovaná ako množstvo energie na jednotku dĺžky na K, ktoré sa môže prenášať. Čím väčšia je hodnota, tým lepšia je tepelná vodivosť. Vidíme, že tepelná vodivosť hliníka je trikrát väčšia ako oceľ, kruh hliníka, ktorý označuje tepelnú vodivosť hliníka ako ocele trikrát.

● hliníkový krúžok účinne vykurova, aby sa predišlo prepichnu

Počas horúceho počasia, dlhého jazdenia alebo častého brzdenia, ak je efekt ochladzovania kolies slabý, povedie k zvýšeniu teploty kolesa, vysokému tepelnému rozťahovaniu a kontrakcii s odparovaním vody vo vzduchu, môže to ľahko viesť k zvýšeniu tlaku v pneumatikách, vysokej rýchlosti. , Alebo zlé podmienky na cestách, sila pneumatiky z hliníkového kruhu môže ľahko viesť k prepichnutiu. Ohrev dobrého hliníkového prstenca môže účinne znížiť riziko prepichnutia.

● teplo z hliníkového krúžku, aby sa zabezpečil dobrý brzdný účinok

Existuje istý zážitok z jazdy priateľov, ktorí si uvedomujú, že dlhý čas brzda povedie k "horúcej recesii" kolesa spôsobenej strašným stavom zlyhania brzdy. Hliníkový krúžok s dobrým výkonom na odvádzanie tepla je ekvivalentný každej strane brzdového bubna plus dvoch chladičov, môže rýchlo ochladiť brzdový bubon, aby sa predišlo prehriatiu brzdového brzdového bubna, aby sa zabránilo zlyhaniu brzdy.

● Náraz z hliníkového prstenca nevyvoláva iskrovú bezpečnosť

Hliníkový prsteň v prípade prudkého nárazu nebude ako oceľový prsteň ako iskra, čo je veľa prepravných vozidiel s nebezpečným tovarom, vyberte jeden z dôvodov pre hliníkové kolesá.

● hliníkový krúžok zahrieva lepšie provinčné brzdové doštičky

Vysoká teplota okrem nárazu bezpečnosti vozidla, ale tiež znižuje životnosť pneumatík vozidla a brzdových doštičiek, hliníkový krúžok dobré tepelné vlastnosti brzdového systému nie sú materiálmi s vysokou teplotou a pneumatiky majú lepší ochranný účinok, čím výrazne znižujú pneumatiku Opotrebenie, predĺženie najazdených pneumatík, zníženie nákladov na údržbu brzdového systému.