Vývoj hliníkového priemyslu nie je hladký, záleží na technológii spracovania nie je pevný.

Na 9. systéme Guangdong Processing of Aluminum Technology (International), fanúšik Shunke, zástupca tajomníka Združenia čínskych neželezných kovov a predseda Združenia Čínskeho neželezného kovu v spracovateľskom priemysle, s názvom "Pracuje tvrdo na podporu vysoko kvalitného rozvoja priemyslu výroby extrudovaného hliníka v Číne " Hlavný prejav. V správe fanúšik Shu poukázal na to, že Čína je už skoro silnou krajinou v oblasti extrúzie hliníka a niektoré extrúzne spoločnosti sa stali globálnymi lídrami.


V uplynulom roku dosiahol priemysel aj podnik určité výsledky vývoja a príslušné technické procesy a ukazovatele urobili prelomové trendy. Spoločnosť Chongqing Xinjing dostala 3. apríla 2018 finančnú podporu na projekt "Vysoko-hliníkový silikónový dotykový displej elektronického substrátu a vysokohliníkového kremíka špeciálnych funkčných materiálov výskumu a vývoja a výrobnej základne" v oblasti Liangshui New Area Water and Soil High-Tech Industrial Park , ktorá prelomí elektronické informácie Číny. Kľúčové materiály priemyslu sú monopolizované zahraničnými krajinami; 1. mája 2018 bol oficiálne zavedený prvý štandartný norma pre hliníkový elektrolyzér v Číne "Guo Zihao", ktorým je štartovanie pečenia buniek z hliníkovej elektrolyzy 500kA, nastavenie parametrov procesu, procesná prevádzka, meranie parametrov procesu, choroba Štandardné predpisy pre liečbu nádrž a určenie zastavenia; 10. mája 2018 technológia Chengdu Musong zlepšila konvenčný proces Bayer, zlepšila efektívnosť výroby a zlomila technické ťažkosti svetového priemyslu hliníka viac ako 100 rokov ....


Každý nový technologický prelom a zavedenie noriem znamenajú, že priemysel priniesol nové kolo rozvojových príležitostí. Tak ako Fan Shuji zdôraznil na seminári o technológii spracovania hliníka, ako dosiahnuť vysoko kvalitný rozvoj priemyslu? Po prvé, pri rozvíjaní nezávislých inovačných schopností, zlepšovaní kvality výrobkov a pri budovaní profesionálnych talentov je jadrom týchto dvoch iniciatív neustále posilňovanie technickej sily. Dá sa povedať, že technológia bola vždy základným prvkom domáceho spracovateľského priemyslu spracovania hliníka, ktorý smeroval do zahraničia, smeroval do zahraničia a zvládol právo hovoriť.