Potreba opláchnutia obrobkov z hliníkového plechu


Obrobok z hliníkového plechu nie je dôkladne umytý po opláchnutí. Ak alkalické roztoky, ktoré vstupujú do otvoru počas alkalického prania, nie sú vymyté, alkalický roztok bude podporovať vytekanie z oka valca po oxidačnej úprave, čo spôsobí, že oxidový film okolo otvoru bude korodovaný.


Okolo perforácií obrobku z hliníkového plechu žije. Keď hliníkový profil otvára otvor pre skrutky, je veľmi robustný. Obsluha ho často namazaje povlakom. Ak lúh chýba v lúhu pri alkalickom praní, je ťažké ju odstrániť.


Problém vzniká nadmerným nahromadením hliníkových iónov v alkalickom leptacom roztoku. Čitateľ vyzýva, aby sa opýtal, prečo je ťažké získať vodivý oxidový film po alkalickom leptaní. Po odstránení mnohých faktorov, ktoré sú ťažké vytvoriť vodivý oxidový film, sa zvažuje, či sa použije alkalický leptaný roztok. Vyskytol sa problém s vysokým obsahom iónov hliníka a druhá strana uviedla, že alkalický leptaný roztok je veľmi silný. Avšak alkalická korózia nie je


V tom čase bola hliníková doska nahradená alkalickým leptaním. Pretože alkalické leptanie sa používa príliš dlho, nahromadilo príliš veľa hliníkových iónov. Hliníkové ióny sa ťažko eluovali na povrchu obrobku, čo ovplyvnilo kontakt medzi povrchom hliníka a vodivým oxidačným roztokom, čo ovplyvňuje oxidáciu. Vytváranie filmov.