Aké sú faktory, ktoré ovplyvňujú kvalitu hliníkových plechov počas farbenia?

Aké sú faktory, ktoré ovplyvňujú kvalitu hliníkových plechov počas farbenia? Pozrime sa na ne;

Oxidová fólia má veľký vplyv na kvalitu hliníkovej platne. Oxidový film označuje hrúbku, poréznosť, priehľadnosť atď. Hliníkovej platne počas výrobného procesu. Hrúbka filmovej vrstvy v hliníkovej doske môže byť udržiavaná nad 10 um a môže sa dosiahnuť poréznosť a priehľadnosť, aby sa dosiahla lepšia kvalita farbenia.

Teplota farbenia

Hliníková doska je počas farbenia rozdelená na farbenie za studena a tepelné farbenie. Použitie farbenia za studena trvá dlho a uniformita farby uprostred procesu farbenia je lepšia. Doba farbenia teplom je relatívne krátka, ale je ťažké kontrolovať farbu počas procesu farbenia. Teplota tepelného farbenia je zvyčajne medzi 10 a 60 ° C. Ak je teplota počas farbenia príliš vysoká, adsorpcia farbiva sa znižuje a povrch hliníkovej platne je ľahko reliéfny.


Vplyv hliníkových fóliových materiálov

Zvyčajne sa pri výrobe hliníka s vysokou čistotou, hliníka a horčíka a zliatiny hliníka a mangánu eloxujú a farbenie je najlepšie a môže byť farbené v rôznych farbách. Pre dosky obsahujúce pomerne silný kremík alebo meď sa počas farbenia môže farbiť iba tmavá a čierna, ktorá je viac monotónna.


Koncentrácia farbiaceho roztoku

Existuje určitý vzťah medzi koncentráciou hliníkovej platne a farbením. Ak je hliníková doska farbená svetlou farbou, koncentrácia môže byť trochu znížená a koncentrácia tmavých farieb môže byť vyššia.


Všeobecne je vyrobený hliníkový doskový materiál zafarbený relatívne svetlou farbou s farbou 0,1-0,39 g / l, svetlou farbou 1 g / l, farbenou tmavou farbou 3-5 g / l a husto sfarbenou farba 10-15 g / l. Ak je požadovaná koncentrácia farbenia vysoká, spôsobí nerovnomerné sfarbenie alebo plávajúcu farbu. V procese čistenia a zatvárania je ľahké vytvárať farby.


Aby sa zvýšila adsorpčná schopnosť farbenia, je možné použiť farbu s nízkou koncentráciou na predĺženie farbenia tak, aby sa farbivo mohlo rovnomerne preniknúť do oxidačného filmu, čo robí farbenie harmonickejším a pevnejším.