Čo mám robiť pri čistení čistenia hliníkového plechu?

Teraz mnohé výrobky z kovových obalov, ktoré sme videli, používajú brúsený hliník. V brúsenej hliníkovej doske je potrebné počas spracovania venovať pozornosť mnohým detailom. Pred procesom ťahania vytiahnutého hliníkového plechu by sa malo vykonať predčistenie, aby sa zabezpečil hladký priebeh neskoršej práce.
1, mechanické čistenie


Mechanické čistenie sa často používa, ak je obrobok veľký, má dlhý výrobný cyklus a je kontaminovaný po niekoľkých vrstvách alebo chemickom čistení. Najprv utrite povrch organickým rozpúšťadlom, ako je acetón alebo benzín, aby ste odstránili olej, a potom ho priamo očistite medenou drôtenou kefou alebo drôtenou kefkou z nehrdzavejúcej ocele s priemerom od 0,15 mm do 0,2 mm, kým nie je vystavený kovovému lesku. Vo všeobecnosti nie je vhodné používať brúsny kotúč alebo bežný brúsny papier, aby sa zabránilo tomu, že piesok zostane na kovovom povrchu. Keď proces ťahania drôtu vstupuje do taveniny, spôsobí to chyby, ako je zahrnutie trosky.


Okrem toho môže byť povrch, ktorý sa má zvárať, vyčistiť aj škrabkou, súborom alebo podobne. Po očistení a čistení obrobku a procesu sa oxidačný film regeneruje počas skladovania, najmä vo vlhkom prostredí, kde oxidový film rastie rýchlejšie v prostredí kontaminovanom kyselinami, zásadami a podobne. Preto by mala byť doba skladovania obrobku a drôtu po čistení a čistení na výkrese drôtu čo najkratšia. V prípade vlhkého podnebia by mal byť drôt vo všeobecnosti nakreslený do 4 hodín po čistení. Ak je po čistení príliš dlhá doba skladovania (napríklad viac ako 24 hodín), mala by sa opätovne spracovať.


2, chemické čistenie


Účinnosť chemického čistenia je vysoká a kvalita je stabilná. Proces ťahania drôtu je vhodný na čistenie obrobkov s malou veľkosťou a dávkovou výrobou. K dispozícii sú aj metódy ponorenia a čistenia. Môže sa odmastiť na povrchu organických rozpúšťadiel, ako je acetón, benzín, kerozín atď. A premytý 5% až 10% roztokom NaOH pri teplote 40 ° C až 70 ° C počas 3 minút až 7 minút trochu dlhšie, ale nie dlhšie ako 20 minút), opláchnuť tečúcou vodou a potom použiť. Roztok sa naplní v 30% roztoku HNO3 pri teplote miestnosti na 60 ° C počas 1 až 3 minút, opláchne sa tečúcou vodou, vysuší na vzduchu alebo suší pri nízkej teplote.


Vyššie uvedené je o spôsobe predčistenia procesu kartáčovanej hliníkovej dosky. Tieto kroky hliníkovej dosky z lešteného hliníka sú vykonané s cieľom lepšie vykonať proces kreslenia, aby sme dostali náš konečný výrobok.